× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największy drapieżnik na Ziemi

Redakcja Pinbook | 12-04-2019 | skomentuj

Największy drapieżnik na Ziemi

dinoanimals.pl

Oceń


Największy współcześnie żyjący gad jest równocześnie największym drapieżnikiem na naszej planecie. Oba tytuły należą do krokodyla różańcowego.  Zazwyczaj osiągają rozmiary około 5 metrów i ważą mniej więcej tonę. Zdarzają się jednak okazy o wiele większe, które bez problemu polować mogą nawet na rekiny i duże ssaki. Spotkać je można we wschodniej Azji i Australii. Warto zaznaczyć, że zwierzęta te mogą żyć w słonej wodzie, jednak najczęściej występują w lasach namorzynowych i lagunach.

  Zobacz także  


Jeden z przyrodników, który uczestniczył w działaniach wojennych w Birmie twierdził, że w 1945 roku krokodyle różańcowe dokonały zaplanowanego i masowego ataku na ludzi. Otoczeni w ferworze walki Japończycy mieli zostać zaatakowani przez stado rozjuszonych krokodyli. Z życiem według relacji uszło zaledwie 20 żołnierzy. Naukowcy sceptycznie podchodzą do tej historii, nie zmienia to jednak faktu, że historia mrozi krew w żyłach.

Wszystko na temat: