× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największe lotnisko na świecie

Redakcja Pinbook | 13-05-2019 | skomentuj

Największe lotnisko na świecie

traveller.com.au

Oceń


Dzięki transportowi lotniczemu w ciągu kilkunastu godzin jesteśmy w stanie dotrzeć niemal do każdego miejsca na Ziemi. Wzrost zainteresowania transportem powietrznym przełożył się na jego przystępność i coraz niższe ceny biletów lotniczych. Największe porty lotnicze obsługują rocznie miliony podróżujących – wśród nich jest też największe lotnisko na świecie, które pochwalić się może ponad 100 milionami obsłużonych.

  Zobacz także  


Pod uwagę wzięto pasażerów, którzy odlatują z danego lotniska, przylatują na nie, bądź jest ono dla nich przystankiem w lotach. Największym portem lotniczym na świecie jest lotnisko w Atlancie w USA. Atlanta – Hartsfield–Jackson obsługuje rocznie ponad 103 miliony podróżnych, co czyni je największym lotniskiem na świecie. Drugie pod tym względem jest Chińskie lotnisko w Pekinie, które rocznie obsługuje prawie 96 milionów pasażerów.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz