× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największa kolekcja win

Redakcja Pinbook | 15-04-2019 | skomentuj

Największa kolekcja win

winepicker.co.uk

Oceń


Krym, bo o nim mowa, to miejsce, w którym wino produkowano od V wieku przed naszą erą. Wówczas na tereny znajdujące się nad Morzem Czarnym przybyli Grecy, którzy wraz ze swoją kulturą przynieśli sztukę pielęgnacji winorośli i przetwarzania owoców na napój, który współcześnie nazywamy winem. 

 

  Zobacz także  


Burzliwa historia regionu miała wpływ na warzenie wina – gdy panami tych terenów byli Tatarzy i Turcy tradycja winiarska umarła na kilka tysiącleci. Dopiero po zajęciu Krymu przez Rosjan w XIX wieku wrócono do tradycji. Jej sercem była Massandra, w której do dziś znajduje się prawdopodobnie największa kolekcja win na świecie. Znajdują się tam niemal wszystkie roczniki poczynając od 1775 roku poczynając. W czasie Wielkiej Wojny Ojczyźnianej w Rosji, Massandre objął specjalną ochroną Stalin. Także dzięki niemu do dziś można podziwiać kolekcję, której wartość opiewa na ponad 200 milionów dolarów.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz