× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największa kolekcja solniczek

Redakcja Pinbook | 15-04-2019 | skomentuj

Największa kolekcja solniczek

dietdoctor.com

Oceń


Niespełna 3 tysiące przedmiotów liczy prawdopodobnie największa kolekcja solniczek na świecie. Zbiór możemy podziwiać w Czechach, w miejscowości...Słony (Slaný). Swoją nazwę miasto wzięła zawdzięcza słonemu potokowi, który wraz z zabytkami architektonicznymi jest jedną z głównych atrakcji turystycznych regionów.

 

  Zobacz także  


Kolekcja liczy ponad 2800 obiektów. Wśród nich znajdziemy solniczki z wielu tworzyw naturalnych i sztucznych. Tworzą one najrozmaitsze kompozycje i kształty. Wśród zbiorów znajdziemy tez największą solniczkę na świecie. Rekordowy obiekt mierzy około 120 centymetrów wysokości i jest w stanie pomieścić niemal 40 kilogramów soli. Zmniejsza to w oczywisty sposób jej funkcjonalność, jednak stanowi ona niewątpliwą wartość kolekcjonerską.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz