× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największa jajecznica na świecie!

Redakcja Pinbook | 10-04-2019 | skomentuj

Największa jajecznica na świecie!

guinnessworldrecords.com

Oceń


Kucharze na Mauritiusie mają rozmach. W 2018 roku przygotowali największą jajecznicę w dziejach. Na pomysł przyrządzenia niecodziennej potrawy wpadła firma Inicia Ltee – dystrybutor jaj, który pochwalić się może wielomilionową sprzedażą. 

Do wykonania ogromnej jajecznicy zużyto około 35 000 jaj, ponad 400 kg masła., prawie 250 litrów mleka i około 12 kg przypraw. Całość z trudem pomieściła patelnia o powierzchni wielu metrów kwadratowych. Przygotowanie jajecznicy zajęło kilka godzin, po których okazało się, że gotowa potrawa waży nieco ponad 2 tony.  Podzielono ją na ponad 1000 porcji, które rozdane zostały potrzebującym.

  Zobacz także  


Warto wspomnieć, że zdetronizowali oni dotychczasowy rekord, który ustanowiony został w Polsce. W 2014 roku w Kartuzach przygotowano jajecznicę, która ważyła 1500 kg. Wówczas przygotowało ją 10 kucharzy, a całość również rozdana została między obserwujących niecodzienne wydarzenie.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz