× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Największa dynia na świecie

Redakcja Pinbook | 19-06-2019 | skomentuj

Największa dynia na świecie

giantpumpkinman.com

Oceń


Wielu ludzi pasjonuje się uprawą warzyw i owoców. Niektórzy idą jednak ze swoją pasją krok dalej. Dzięki swoim wyjątkowym okazom zdobywają popularność. Tak jak w przypadku wyjątkowo efektownych ogromnych dyni.

W 2017 roku oficjalnie został pobity rekord Polski w kategorii największa dynia. Na festiwalu w Krapkowicach dokonano komisyjnego ważenia największych okazów. Okazał się, że wyhodowana przez pana Dominika Kędziaka jest cięższa od poprzedniej rekordzistki – Adelajdy, która ważyła prawie 650 kilogramów. Matyldzie udało się pobić ten rekord z olbrzymim zapasem – największa dynia w Polsce ważyła aż 839,8 kg.

  Zobacz także  


Matylda na międzynarodowym podwórku musi jednak uznać wyższość dyni, którą wyhodował Belg  -Mathias Willemijns. Jego rekordowe warzywo ważyło ponad tonę. Oficjalne ważenie wskazało dokladnie 1190,49 kg. Wszystko wskazuje na to, że decydujące przy wyhodowaniu aż tak ogromnej dyni były warunki atmosferyczne, a zwłaszcza gleba i ilość opadów, które pozwoliły na powstanie tego prawdziwego kolosa.

Wszystko na temat: