× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najwięcej złotych medali olimpijskich

Redakcja Pinbook | 15-04-2019 | skomentuj

Najwięcej złotych medali olimpijskich

edition.cnn.com

Oceń


Wielu wybitnych sportowców zapisało się złotymi zgłoskami w historii nowożytnych igrzysk olimpijskich. Szczególnie zapamiętywani są rekordziści i multimedaliści. Wśród nich wyróżnia się jedna postać, która zostawiła pozostałych konkurentów daleko w tyle, jeśli chodzi o ilość zdobytych krążków. 

 

  Zobacz także  


Michael Phelps to wybitny Amerykański sportowiec, który w swojej formie szczytowej zdominował niemal wszystkie dyscypliny pływackie na igrzyskach. Phelps wystąpił łącznie na 4 imprezach olimpijskich w Atenach, Pekinie, Londynie i Rio de Janeiro  w latach 2004-2016. Sportowiec wykazał się niesamowitą formą fizyczną i odpornością na stres. Zaprocentowało to rekordem zdobytych medali olimpijskich przez jednego zawodnika. Phelps zdobył 23 złote 3 srebrne i 2 brązowe medale. Wystarczy dodać, że druga w klasyfikacji wszech czasów Łarysa Łatynina reprezentująca ZSRR zdobyła w swojej karierze „zaledwie” 18 krążków, w tym 9 złotych.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz