× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najwięcej wygranych tytułów w Premier League

Redakcja Pinbook | 15-04-2019 | skomentuj

Najwięcej wygranych tytułów w Premier League

independent.co.uk

Oceń


Manchester United do dziś jest jedną z najbardziej uznanych marek jeśli chodzi o profesjonalne kluby piłkarskie. Swój okres świetności Czerwone Diabły przeżywały za kadencji trenerskiej Sir Alexa Fergusona. Jednym z symboli klubu z tamtego okresu jest także pewien Walijczyk, który sięgał po puchar angielskiej ekstraklasy aż 13-krotnie. Jego wyśrubowany rekord zdaje się nieosiągalny, szczególnie we współczesnej piłce.

 

  Zobacz także  


Ryan Giggs wystąpił w 20 sezonach najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii, reprezentując czerwony klub z Manchesteru. W każdym z tych sezonów skrzydłowy zanotował przynajmniej jedno trafienie. Jego licznik zatrzymał się na 109 trafieniach i 103 podaniach otwierających kolegom drogę do bramki. Wszystko to tylko w ramach Premier League, a przypomnijmy, że Giggs reprezentował United także w Lidze Mistrzów i pucharach. W trakcie 20 sezonów jego klub triumfował aż 13 razy, ostatnio w 2013 roku.

Wszystko na temat: