× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najwięcej sprzedanych płyt

Redakcja Pinbook | 03-09-2019 | skomentuj

Najwięcej sprzedanych płyt

Oceń


Niewielu z nas jest w stanie wyobrazić sobie życie bez muzyki. Dostęp do ulubionych płyt i utworów jest dziś łatwiejszy niż kiedykolwiek – ogromny wpływ na to ma przede wszystkim internet i platformy streamingowe z całego świata. Przemysł muzyczny ma się jednak lepiej niż kiedykolwiek – wciąż co roku sprzedawane są miliony płyt, a niektóre z nich zyskały już miano prawdziwych muzycznych białych kruków. Jacy artyści mogą pochwalić się największą ilością sprzedanych krążków? Dane podane w nawiasach są szacowanymi i przybliżonymi liczbami sprzedanych płyt.

  Zobacz także  


Giganci muzycznej sceny

W naszym artykule uwzględnimy 6 zespołów i artystów solowych, którym udało się sprzedać największą ilość płyt. Na 6 miejscu jest szwedzka grupa ABBA (ponad 300 milionów sprzedanych płyt). 5 lokata należy do Eltona Johna (ponad 300 milionów sprzedanych płyt). 4 miejsce przypadło w udziale Madonnie (ponad 335 milionów sprzedanych płyt). Podium zamyka Elvis Presley (600 milionów – 1 miliard sprzedanych płyt). Drugie miejsce w prezentowanym zestawieniu zajmuje Michael Jackson (750 milionów – 1 miliard sprzedanych płyt). Niekwestionowanym liderem są natomiast The Beatles (ponad 1 miliard sprzedanych płyt). Pomimo braku aktywności scenicznej niektórych z wymienionych artystów i zespołów, ich krążki nadal sprzedają się w wielotysięcznych nakładach. 

Zostańmy w temacie gwiazd, tym razem tych kosmicznych – Jaka jest największa odkryta gwiazda?

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz