× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najszybszy ciągnik rolniczy!

Redakcja Pinbook | 08-04-2019 | skomentuj

Najszybszy ciągnik rolniczy!

tygodnik-rolniczy.pl

Oceń


Sprzęt rolniczy nie jest znany ze spektakularnych prędkości. Z mitem tym postanowił się zmierzyć kultowy brytyjski program – Top Gear. Za pomocą zmodyfikowanego „Track-tor’a” ekipa osiągnęła prędkość 140 km/h, która stała się nowym rekordem. 

Takie osiągi nie byłyby oczywiście możliwe bez odpowiedniej modyfikacji sprzętu. Pojazd zaopatrzono w silnik V8 (pojemność 5,7 litra i 500 KM mocy). Za sterami bestii zasiadł Stig – kierowca świetnie znany miłośnikom programu, który niejednokrotnie testował w nim pojazdy. Zaaranżowano także specjalny tor na byłym lotnisku wojskowym - w Leicestershire.

  Zobacz także  


Prędkość, która wpisana została do księgi rekordów Guinnessa obliczona została na podstawie średniej z dwóch przejazdów. Podczas pierwszego kierowca osiągnął prawie 145 km/h. Drugi, nieco wolniejszy, zakończył się wynikiem niespełna 133 km/h. Średnia obu przejazdów to w przybliżeniu 140 km/h. Co ciekawe, pojazd został dopuszczony do ruchu drogowego – pomimo modyfikacji.

Poprzedni rekord należał do ciągnika Valtra T234, którego maksymalna prędkość wynosiła około 130 km/h. Pojazd ważył prawie 8 ton i wyposażony był w silnik o mocy 250 KM – jego maksymalny moment obrotowy wynosił natomiast 1000 Nm. Obecny rekord ma już rok – z niecierpliwością czekamy więc na kolejne próby jego pobicia.

Jesteś fanem niesamowitych pojazdów? Sprawdź również, jak wyglądał największy czołg w historii.

Wszystko na temat: