× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Ponad 200 km/h

Najszybszy ciągnik na świecie – rekord pobity [WIDEO]

Redakcja Pinbook | 24-11-2019 | skomentuj

Najszybszy ciągnik na świecie – rekord pobity [WIDEO]

YouTube

Oceń


Ciągniki rolnicze to dziś prawdziwe potwory, które świetnie sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach. Ich osiągi potrafią być naprawdę imponujące. Jakiś czas temu pisaliśmy o najszybszym ciągniku na świecie, który potrafił osiągać imponującą prędkość blisko 150 km/h. Okazuje się jednak, że żaden rekordzista nie może się dziś czuć bezpiecznie – powstała właśnie maszyna, która potrafi przemieszczać się o blisko 100 km/h szybciej. 

  Zobacz także  


Za konstrukcją niezwykłego ciągnika stoi Williams – firma, która znana jest przede wszystkim ze swojego udziału w wyścigach F1. Brytyjczycy pomogli w zbudowaniu ciągnika, który zawstydzi niejedno auto.

Konstrukcje i ulepszenia

Już w czerwcu Williams pochwalił się ciągnikiem, który opracowała we współpracy z JCB. Tamta maszyna rozpędziła się do prędkości prawie 167 km/h. Brytyjczycy nie zamierzali jednak osiąść na laurach – wprowadzili do ciągnika mnóstwo nowych części i usprawnień. Zmiany objęły między innymi dodanie 65 unikatowych części i wprowadzenie ulepszeń aerodynamicznych – maszyna miała jak najlepiej radzić sobie z oporem powietrza. Ostateczne wysiłki przyniosły jednak oczekiwany skutek – Guy Martin rozpędził ciągnik do prędkości aż 247 km/h. Rekord pobito na terenie lotniska Elvington w Yorkshire. Materiał obejrzeć można dzięki YouTube i oficjalnemu kanałowi Rekordów Guinnessa.

Wszystko na temat:

Rekordy Motoryzacja Wszystkie tagiDodaj komentarz