× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najszybsze zwierzę na świecie

Redakcja Pinbook | 24-04-2019 | skomentuj

Najszybsze zwierzę na świecie

medianauka.pl

Oceń


Gepard jest najszybszym zwierzęciem lądowym naszej planety. Drapieżny kot potrafi osiągnąć maksymalną prędkość nawet 120 km/h. Jego osiągi porównywalne są więc nawet z autem, jeśli już porównujemy go do pojazdów mechanicznych, to kot przyspiesza do setki w zaledwie 3-4 sekundy. Osiąganie takich prędkości gepard zawdzięcza połączeniu smukłej i umięśnionej sylwetki ze stosunkowo niewielką masą ciała.

  Zobacz także  


Największe prędkości w świecie zwierząt osiąga natomiast sokół wędrowny. Ptak dorasta do ponad 40 cm długości, a jego rozpiętość skrzydeł jest bliska 1 metra. Gniazduje niemal na całym świecie z wyjątkiem Antarktydy. Można go spotkać także w Polsce – według oficjalnych danych w 2016 roku w Polsce odnotowano 23 gniazda tego drapieżnika. Jaką prędkość potrafi osiągnąć w powietrzu? Okazuje się, że pod tym względem zostawia geparda daleko w tyle. Sokół wędrowny potrafi przemieszczać się z prędkością nawet 350 km/h. Czyni go to rekordzistą w świecie fauny i budzi podziw, z którego zadowolone nie są jedynie ofiary sokoła.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz