× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najstarszy polski park narodowy

Redakcja Pinbook | 24-04-2019 | skomentuj

Najstarszy polski park narodowy

wczasypolskie.pl

Oceń


Obecnie w naszym kraju funkcjonują 23 parki narodowe. Najstarszy z nich, Pieniński Park Narodowy, założony został w 1932 roku. Rocznicę swojej działalności obchodzi 1 czerwca – w tym roku rezerwat świętował będzie 87 urodziny.

  Zobacz także  


Najstarszy polski park narodowy wyprzedza pod tym względem drugi w kolejności Białowieski Park Narodowy zaledwie o 2 miesiące. Pieniński Park Narodowy ma swoją siedzibę w Krościenku nad Dunajcem. Główną atrakcją rezerwatu o powierzchni ponad 23 kilometrów kwadratowych jest szczyt Trzy Korony. Jego wizualizacje graficzną możemy zauważyć nawet w herbie parku.

Najstarszym parkiem narodowym świata jest założony w 1872 amerykański Park Narodowy Yellowstone. Inicjatywa chronienia prawnego wyjątkowej fauny i flory szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie. W samej Polsce obszar parków narodowych to aż 3168,22 kilometrów kwadratowych.

Wszystko na temat: