× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najstarszy bumerang świata

Redakcja Pinbook | 12-04-2019 | skomentuj

Najstarszy bumerang świata

technologie.onet.pl

Oceń


Bumerang to rodzaj ręcznej broni miotanej. Używana była ona do walki i polowań. Charakteryzuje ją zakrzywiony kształt. Wbrew powszechnej opinii – nie wszystkie bumerangi wracają do rzucającego po rzucie, jest to jedynie cecha niewielu rodzajów bumerangów. 

  Zobacz także  


W 1985 roku w Pieninach odkryto najstarszy bumerang na świecie. Przedmiot znaleziono w Jaskini Obłazowej. Wykonany jest on z ciosu mamuta. Wiek nietypowej broni oszacowano na 23-24 tysiące lat – najstarsze znalezione w Australii mają 10 tysięcy lat. Bumerang znaleziony w naszym kraju należy do grupy broni, które nie wracają do rzucającego. Za pomocą kopii z tworzywa sztucznego oszacowano też zasięg broni. Podczas testów bumerang poleciał na odległość ponad 60 metrów.

Wszystko na temat: