× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najstarszy budynek w Warszawie

Redakcja Pinbook | 08-07-2019 | skomentuj

Najstarszy budynek w Warszawie

przyrynek.waw.pl

Oceń


Historia budynków w Polsce sięga wielu wieków wstecz. Nasza stolica nie jest tutaj wyjątkiem – w Warszawie znajduje się wiele zabytkowych budynków, które bez problemu znaleźć możemy na ulicach Warszawy. Pamiętać należy jednak, że wiele z nich zostało doszczętnie zniszczonych podczas działań wojennych w XX wieku. Szczególne znaczenie miała druga wojna światowa, podczas której przepiękna stolica Polski zamieniła się w stertę gruzów. Wiele zabytkowych budynków odrestaurowano po wojnie i do dziś cieszą oko turystów i mieszkańców.

  Zobacz także  


Który budynek w Warszawie jest najstarszy?

Za najstarszy budynek w Warszawie uchodzi kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Budynek sakralny został zbudowany w roku 1411. Jego fundatorami byli Janusz Starszy wraz z małżonką – Anną Mazowiecką. W 1518 roku budynek sakralny zyskał też dzwonnicę. Niestety kościół został zniszczony podczas działań wojennych – odrestaurowano go jednak w roku 1956 i dziś jego forma jest bardzo zbliżona do pierwotnej. Chętnych do zobaczenia budowli odsyłamy pod adres Przyrynek 2 w stolicy naszego kraju. 

Wszystko na temat: