× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najniższe średnie spalanie

Redakcja Pinbook | 29-07-2019 | skomentuj

Najniższe średnie spalanie

southcentrefinecars.wordpress.com

Oceń


Ekonomiczna jazda i doprowadzenie do jak najmniejszego spalania to bolączka niemal każdego kierowcy. Dla niektórych spalanie ich auta jest wręcz obsesją lub powodem do dumy. Niektórzy robią z ekonomicznej jazdy wręcz pasję, która doprowadziła Wayna Gerdesa i Boba Wingera do pobicia rekordu Guinnessa w najniższym średnim spalaniu na 100 kilometrów. Ich osiągnięcie budzi prawdziwy podziw.

  Zobacz także  


Jaki silnik ma najniższe spalanie?

Panowie postawili przed sobą ambitny cel i wybrali się na podróż po USA, która trwała 17 dni. W jej trakcie odwiedzili oni 48 stanów i pokonali prawie 13,1 tysięcy kilometrów. Ich pojazdem był Volkswagen Passat TDI Clean Diesel, który zaopatrzony został w wysokoprężny silnik o pojemności 2 litrów i mocy 140 koni mechanicznych. Auto posiadało także opony o niskim oporze toczenia Continental PureContact. 24 lipca 2013 panowie zakończyli swoje wyzwanie i nadszedł czas na podsumowanie. Okazało się, że prowadzone przez nich auto spalało średnio zaledwie 3 l/100 km. Warto jednak zaznaczyć, że tak niski wynik może wynikać z ich doświadczenia i wiedzy – jeden z nich prowadzi portal o tematyce ekonomicznej jazdy, drugi zaś jest inżynierem, który specjalizuje się w energetyce.

Zobacz też ranking najszybszych samochodów na świecie.

Wszystko na temat: