× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najmniejsze kraje świata

Redakcja Pinbook | 24-04-2019 | skomentuj

Najmniejsze kraje świata

en.wikipedia.org

Oceń


Nie zawsze mała liczba ludności przekłada się na wielkość państwa. Wpływ na to ma gęstość zaludnienia i inne czynniki. Przyjrzyjmy się trzem krajom, których powierzchnia jest najmniejsza.

3. Nauru
Najmniejsza republika świata, która jest jednocześnie wyspą na Oceanie Spokojnym. Zamieszkuje ją niespełna 10 000 osób, a jej powierzchnia to 21 kilometrów kwadratowych.

  Zobacz także  


2. Monako
Europejskie księstwo, które znajduje się na południe od Francji nad Morzem Śródziemnym. Mieszka w nim prawie 38 tysięcy osób, a samo Monako uchodzić za niezwykle bogate miasto. Jego powierzchnia to zaledwie 2 kilometry kwadratowe

1. Watykan
Najmniejsze państwo świata. Jest to enklawa otoczona włoskim miastem Rzym. Głową państwa-miasta jest papież, który jest jednocześnie głową kościoła katolickiego. Watykan liczy sobie niecały tysiąc obywateli, choć warto wskazać, że obywatelstwo Watykanu otrzymuje się czasowo. Jego powierzchnia to zaledwie 0,44 kilometra kwadratowego.

Wszystko na temat: