× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najlepszy strzelec w historii Premier League!

Redakcja Pinbook | 09-04-2019 | skomentuj

Najlepszy strzelec w historii Premier League!

nbcsports.com

Oceń


Na przestrzeni wielu lat mnóstwo piłkarzy zapisało się złotymi zgłoskami w historii najwyższej angielskiej klasy rozgrywkowej. Na szczególną uwagę zasługuje lider klasyfikacji strzelców, który w rozgrywkach Premier League strzelił aż 260 bramek. Alan Shearer, bo o nim mowa, przez wiele lat reprezentował Blackburn Rovers i Newcastle United w ligowych rozgrywkach. 

Wystąpił w 441 meczach, zaliczając dokładnie 38,195 minut gry. Daje to bramkę średnio co 147 minut spędzonych na boisku. Do jego rekordu będzie się bardzo ciężko zbliżyć, przynajmniej w następnych kilku lata. Drugi w klasyfikacji Wayne Rooney zaliczył 208 trafień.

  Zobacz także  


Najwyżej z obecnie występujących w Premier League piłkarzy, w historycznym zestawieniu strzelców jest Sergio Aguero, który do tej pory zdobył w rozgrywkach 162 bramki – strzela jedną średnio co 107 minut, co jest wynikiem lepszym niż Shearera. Argentyńczykowi daleko jednak do ilości występów Anglika w najwyższej klasie rozgrywkowej z lwem w logo. Być może w przyszłości magiczna liczba zostanie pobita.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz