× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najlepsi strzelcy piłkarskiej reprezentacji Polski

Redakcja Pinbook | 08-07-2019 | skomentuj

Najlepsi strzelcy piłkarskiej reprezentacji Polski

youtube.com

Oceń


Polski Związek Piłki Nożnej istnieje od roku 1919. W 2019 obchodził więc jubileuszową, setną rocznicę swojego powstania. Niestety wojna w 1920 opóźniła pierwsze spotkanie i olimpijskie aspiracje biało-czerwonych. Swój pierwszy mecz polska kadra rozegrała w 1921 roku. Jej rywalami była ówczesna reprezentacja Węgier, a pierwszy mecz naszej reprezentacji zakończył się porażką 0-1. Od tamtej pory z orzełkiem na piersi wystąpiły setki zawodników,  wśród których, co specyficzne dla piłki nożnej, wyróżniają się napastnicy. Kto strzelił najwięcej bramek w kadrze?

  Zobacz także  


Ranking najlepszych strzelców

5. Ernest Pohl – 39 bramek
4. Kazimierz Deyna – 41 bramek
3. Grzegorz Lato – 45 bramek
2. Włodzimierz Lubański – 48 bramek
1. Robert Lewandowski – 57 bramek

Na szczególną uwagę zasługuje sylwetka Roberta Lewandowskiego. Nasz snajper od kilku lat jest w czołówce najlepszych piłkarzy na świecie. Wciąż strzela i jest pierwszym wyborem trenerów zarówno w klubie, jak i reprezentacji. Jest więc spora szansa, że w najbliższych latach znacząco poprawi on jeszcze swój dorobek. Na horyzoncie póki co nie widać strzelca, który mógłby zbliżyć się do tego rekordu. Najbliżej z aktywnych zawodników jest do tego Arkadiuszowi Milikowi i Kamilowi Grosickiemu, którzy w kadrze zanotowali po 13 trafień. 

Wszystko na temat: