× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najlepiej sprzedająca się gra PC

Redakcja Pinbook | 09-04-2019 | skomentuj

Najlepiej sprzedająca się gra PC

mojang.com

Oceń


Gry PC już wiele lat temu przestały być rozrywką dla nielicznych. Ich popularyzacja a przede wszystkim skok jakościowy produkcji sprawił, że po tytuły chętnie sięgają miliony nabywców. Niedoścignionym przykładem prostego pomysłu, który zyskał popularność na całym świecie jest Minecraft.

Pozornie banalna gra, której sednem jest ogromny otwarty świat zbudowany z sześciennych bloków stała się bestsellerem. Jej główną zaletą są ogromne możliwości – w grze udało się stworzyć chociażby działający kalkulator. Nie dziwi więc jej sprzedaż, która jeszcze w 2018 roku przekroczyła 150 milionów sprzedanych kopii.  Naturalnie w zestawieniu ujęte nie zostały wszystkie rodzaje dystrybucji gry, która robi furorę także na konsolach.

  Zobacz także  


Do historii przeszedł też użytkownik, który przez 7 lat bez przerwy przemierzał świat gry, w poszukiwaniu owianego tajemnicą Far Landu. Całość miała charakter charytatywny, a przez 7 lat gracz przebył dystans ponad 3 milionów bloków, zapisując się tym samym w księdze rekordów Guinnessa.

Wszystko na temat: