× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najkrótsza ulica świata

Redakcja Pinbook | 18-07-2019 | skomentuj

Najkrótsza ulica świata

authenticireland.com

Oceń


Rozwój cywilzacyjny człowieka wpłynął na pojawienie się ogromnych aglormeracji miejskich. Niketóre z nich potrafią przytłoczyć swoją wielkością i najbardziej ruchliwymi ulicami. Dziś jednak przyjrzyjmy się miastom z zupełnie innej strony. Istenieje bowiem w Europie miejsce, w którym znajdziemy najkrótszą ulicę na świecie - mierzy ona sobie zaledwie nieco ponad 2 metry.

  Zobacz także  


Ulica czy plac?

Najkrótszą ulicę w Europie i na świecie znajdziemy w Szkocji. Około 400 kilometrów na północ od Edynburga znajduje się miasto Wick - to właśnie w nim znajdziemy ulicę o nazwie Ebenezer Place. Całą ulicę stanowi właściwie jedynie frontowa fasada kamienicy, która liczy sobie rekordowe 2 metry i 6 centymetrów długości. W budynku obecnie znajduje się hotel. Trwają jednak spory, czy aby na penwo jest to najkrótsza ulica. Ze względu na jej nazwę niektórzy uważają, że jest to najmniejszy na świecie...plac. 

Wszystko na temat: