× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najdroższy transfer piłkarski w dziejach

Redakcja Pinbook | 08-04-2019 | skomentuj

Najdroższy transfer piłkarski w dziejach

sportsnet.ca

Oceń


Neymar od lat zadziwia cały piłkarski świat swoimi sztuczkami technicznymi i widowiskową grą. Przełożyło się to w wymierny sposób na wartość zawodnika. W 2017 roku przeszedł on z hiszpańskiej Barcelony do francuskiego Paris Saint Germain za rekordową kwotę 222 mln €. W przeliczeniu na naszą walutę transfer wyniósł blisko 953 miliony złotych. Jest to jak do tej pory rekordowa kwota transferu w piłkarskim świecie.

  Zobacz także  


Brazylijczyk jest też rekordzistą pod względem zsumowanej kwoty wszystkich transferów. Barcelona sprowadzając go z Santosu musiała wyłożyć około 88 milionów € (około 380 milionów złotych). Daje to łączną kwotę transferów w wysokości około 310 milionów €, czyli około 1 300 000 000 złotych. Wszystko wskazuje na to, że rekord ten może zostać pobity już w najbliższym okienku transferowym, które rozpoczyna się w lipcu.

Jesteś fanem piłki nożnej? Czy wiesz, kto jest najbardziej utytułowanym piłkarzem ligi angielskiej? Przekonaj się.

Wszystko na temat: