× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najdroższy obraz w historii

Redakcja Pinbook | 09-04-2019 | skomentuj

Najdroższy obraz w historii

thetimes.co.uk

Oceń


Dzieła sztuki osiągają ogromne wartości i przyciągają kolekcjonerów z całego świata. Najdroższym obrazem w historii jest obecnie dzieło Leonarda da Vinci, które sprzedano w 2017 roku w Nowym Jorku za rekordową kwotę ponad 450 milionów dolarów. Obraz Salvador Mundi (Zbawiciel Świata) to jedyne znane dzieło genialnego Włocha, które znajduje się w rękach prywatnych – to głównie dlatego obraz osiągnął tak wysoką cenę na licytacji, która trwała 19 minut.

  Zobacz także  


Kwota robi ogromne wrażenie, szczególnie kiedy przeliczymy zwycięską kwotę na naszą rodzimą walutę. 450 milionów dolarów to w przybliżeniu 1,7 miliarda złotych. Tożsamość nabywcy pozostaje tajemnicą, wiadomo jedynie, że wylicytował obraz za pośrednictwem licytacji telefonicznej.

Poprzedni rekord został daleko w tyle. Do momentu rekordowej sprzedaży tytuł najdroższego obrazu w historii należał do dzieła Pablo Picasso, które w 2015 roku sprzedane zostało za kwotę około 150 milionów dolarów.

Wszystko na temat: