× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najdłuższy ząb mleczny

Redakcja Pinbook | 23-07-2019 | skomentuj

Najdłuższy ząb mleczny

insideedition.com

Oceń


Każde dziecko, które gubi zęba liczy na to, że Wróżka Zębuszka pozostawi pod poduszką naprawdę fantastyczny prezent w postaci pieniędzy albo cukierków. Pewien 10-letni chłopiec zamiast prezentu od Wróżki Zębuszki trafił prosto do Księgi Rekordów Guinnessa. Jego mleczny ząb mierzył naprawdę sporo, bo aż 2,4 cm. Rekord ten pobił poprzedni w tej kategorii, który znajdował się w Księdze w 2005 roku.
A to miała być tylko zwykła wizyta u dentysty… Mama chłopca powiedziała, że był zachwycony tym, że udało mu się ustanowić rekord. Ząb został usunięty przez dr Scotta Bossert z The Gentle Dentist w Columbus w stanie Ohio. Wszyscy byli tak podekscytowani jak chłopiec.

  Zobacz także  


Warto również wspomnieć o rekordzie jeśli chodzi o największy stały ząb. Ten rekord z kolei ustanowił Urvil Patel z Indii, którego ząb mierzył az 3,67 cm. Procedura wyrwania tak długiego zęba odbyła się w Gujarat, w Indiach, a lekarzem, który wykonał zabieg jego usunięcia był dr Jaimin Patel. Ale gigant, co?

Wszystko na temat: