× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najdłuższe paznokcie u jednej z dłoni

Redakcja Pinbook | 08-04-2019 | skomentuj

Najdłuższe paznokcie u jednej z dłoni

bbc.co.uk

Oceń


Wśród wielu zwariowanych rekordów, które znajdują się w księdze Guinnessa ten z pewnością zasługuje na wyróżnienie. Shridhar Chillal pochodzący z Indii przestał za namową nauczyciela obcinać paznokcie wiele lat temu. Jak sam przekonuje, hodował je od co najmniej 1952 roku. Tak długi okres wytrwałości w swoim postanowieniu zasłużył na szacunek – niezależnie od tego co sądzimy o samym pomyśle.

Paznokcie Chillal’a uczyniły go sławnym. Ich łączna długość jaka widnieje w księdze rekordów to aż 909,6 cm – najdłuższym okazał się spiralnie zakręcony paznokieć kciuka, który mierzył nieco ponad 2 metry.

  Zobacz także  


Przez wiele lat pazury były dumą właściciela, która jednak dostarczała mu wielu problemów w codziennym funkcjonowaniu. Ostatecznie w wieku 82 lat zdecydował się on na skrócenie swoich paznokci, które zapuszczał 66 lat. 

Rekordzistką długości paznokci u obu rąk pozostaje Melvina Boothe – jej pazury u obu dłoni miały łączną długość przekraczającą 980 cm.

Długie paznokcie to nie wszystko - zobacz najdłuższe włosy na świecie.

Wszystko na temat: