× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najdłuższa pizza w historii

Redakcja Pinbook | 08-04-2019 | skomentuj

Najdłuższa pizza w historii

eater.com

Oceń


Stworzenia najdłuższej pizzy podjęto się się w Fontanie (Kalifornia, USA) w 2017 roku. Nietypowe danie po ukończeniu mierzyło niespełna 2 kilometry (dokładnie 1,93 km). Pomysłodawcami i wykonawcami pomysłu były zarówno osoby prywatne jak i firmy, co nie dziwi ze względu na skalę przedsięwzięcia.

  Zobacz także  


Przygotowanie przysmaku pochłonęło 8 ton ciasta, ponad 2 tony sosu pomidorowego, ponad 1 tonę sera i prawie 55 godzin czasu niemal 100 osób zaangażowanych w przygotowanie nietypowej potrawy. Ukończony placek rozdano między lokalnymi jadłodajniami i instytucjami charytatywnymi.

Co ciekawe rekordzistami w tej kategorii byli jakiś czas wcześniej Polacy. Przygotowana w 2010 polska pizza mierzyła nieco ponad kilometr.

Zobacz również, jak wyglądał największy hamburger w historii

Wszystko na temat: