× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najdłużej trwające małżeństwo

Redakcja Pinbook | 08-07-2019 | skomentuj

Najdłużej trwające małżeństwo

health.harvard.edu

Oceń


Niektóre małżeństwa zdają się negować współczesny schemat życia, który często neguje długoletnie związki i małżeństwa na całe życie. Niesamowita historia spotkała parę Hindusów, którzy pobrali się w roku 1925. Karam Chand miał wówczas 20 lat, jego wybranka Kartari była zaś zaledwie 12-latką. Poznali się w Indiach – mieszkali w tym samym regionie, a w roku 1965 przenieśli się do Wielkiej Brytanii. Co jest takiego niesamowitego w ich przykładzie?

  Zobacz także  


Najdłuższe małżeństwo w historii?

Para w 2015 roku obchodziła swoją 90. rocznicę ślubu. Oboje przyznawali że nie zawsze były to lata łatwe i usiane różami. Musieli razem przebrnąć przez setki problemów i obronną ręką wyjść z dziesiątek prób. Przez lata doczekali się też 8 dzieci, 27 wnucząt i 23 prawnucząt. Niestety ich rekordowe małżeństwo zakończyło się naturalnie. W 2016 roku zmarł Karam Chand, który odszedł w wieku 110 lat. 

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz