× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najdłużej trwająca czkawka

Redakcja Pinbook | 08-07-2019 | skomentuj

Najdłużej trwająca czkawka

rd.com

Oceń


Czkawka jest mimowolnymi skurczami przepony, które traktowane są jak objaw chorobowy. Niekontrolowany wdech połączany ze skurczem mięśni i zamknięciem się głośni sprawia, że czkający wydaje charakterystyczny odgłos. Zazwyczaj ustępuje samoistnie po krótkim czasie, istnieje też sposobówj ej wyleczenia – najpopularniejszymi jest picie wody i przestraszenie czkającego. Co jednak w sytuacji, w której trwa ona ponad 60 lat?

  Zobacz także  


Czkawka, która nie mija

Charls Obsborn nabawił się czkawki w szokujący i nieco przerażający sposób. Pierwsze jej symptomy pojawiły się, gdy na Amerykanina upadła świnia ważąca grubo ponad 100 kg. Jego czkawka przeminęła po wielu latach – na rok przed śmiercią nieszczęśnika. Nie zmienia to jednak faktu, że trwała aż 68 lat. Nie wiadomo czy po latach Charls przyzwyczaił się do czkawki – z pewnością jednak dało mu to status rekordzisty Guinnessa w tej niecodziennej kategorii.

Wszystko na temat: