× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najbardziej zabójcze zwierzę na świecie

Redakcja Pinbook | 08-04-2019 | skomentuj

Najbardziej zabójcze zwierzę na świecie

Oceń


Szacuje się, że zabijają co roku powyżej 750 tysięcy osób. Są nosicielami najgroźniejszych i najbardziej śmiertelnych chorób – na czele z malarią i zapaleniem mózgu.  Na świecie istnieje ponad 2 tysiące gatunków komarów, które występują niemal na całym świecie (wyjątkiem jest Antarktyda). Gdy ich sezon rozrodczy jest w pełni, swoją liczebnością przewyższają niemal wszystkie gatunki zwierząt na ziemi. Więcej jest jedynie mrówek i termitów.

  Zobacz także  


Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia jakim są komary. Ocieplenie klimatu i powszechność występowania sprawia, że mogą być one odpowiedzialne według szacunków nawet za 3 miliony ofiar rocznie. Na nieświadomość ludzi wpływa przede wszystkich ich niepozorny wygląd – dużo bardziej boimy się rekinów czy wilków, które odstraszają już samym wyglądem i wielkością.

Zobacz też, jak wygląda największy drapieżnik na świecie.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz