Najszybszy ciągnik rolniczy!

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 08-04-2019

ocena: 0     skomentuj

tygodnik-rolniczy.pl

Sprzęt rolniczy nie jest znany ze spektakularnych prędkości. Z mitem tym postanowił się zmierzyć kultowy brytyjski program – Top Gear. Za pomocą zmodyfikowanego „Track-tor’a” ekipa osiągnęła prędkość 140 km/h, która stała się nowym rekordem. 

Takie osiągi nie byłyby oczywiście możliwe bez odpowiedniej modyfikacji sprzętu. Pojazd zaopatrzono w silnik V8 (pojemność 5,7 litra i 500 KM mocy). Za sterami bestii zasiadł Stig – kierowca świetnie znany miłośnikom programu, który niejednokrotnie testował w nim pojazdy. Zaaranżowano także specjalny tor na byłym lotnisku wojskowym - w Leicestershire.

Prędkość, która wpisana została do księgi rekordów Guinnessa obliczona została na podstawie średniej z dwóch przejazdów. Podczas pierwszego kierowca osiągnął prawie 145 km/h. Drugi, nieco wolniejszy, zakończył się wynikiem niespełna 133 km/h. Średnia obu przejazdów to w przybliżeniu 140 km/h. Co ciekawe, pojazd został dopuszczony do ruchu drogowego – pomimo modyfikacji.

Poprzedni rekord należał do ciągnika Valtra T234, którego maksymalna prędkość wynosiła około 130 km/h. Pojazd ważył prawie 8 ton i wyposażony był w silnik o mocy 250 KM – jego maksymalny moment obrotowy wynosił natomiast 1000 Nm. Obecny rekord ma już rok – z niecierpliwością czekamy więc na kolejne próby jego pobicia.

Jesteś fanem niesamowitych pojazdów? Sprawdź również, jak wyglądał największy czołg w historii.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage