Największa kula z farby

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 06-09-2019

ocena: 0     skomentuj

Wiecie jak wygląda standardowa piłeczka do tenisa, prawda? A gdybyśmy powiedzieli wam, że wiemy, że istnieje tenisowa piłeczka o średnicy 180 cm? Pewnie byście nam nie uwierzyli! A jednak – w Stanach Zjednoczonych, dekorator wnętrz, Michael Carmicheal od ponad 42 lat codziennie nakłada na piłkę do tenisa jedną warstwę farby.
Udało mu się to przy pomocy dzieci, a także zupełnie obcych ludzi z różnych zakątków świata. Łącznie udało mu się nałożyć już ponad 22 894 warstw. Piłeczka waży teraz… 1 587 kg i pobiło rekord świata na największą kulę z farby!


Zobacz też wyróżnione noclegi na Pinbook.pl

Pensjonacik EGO

ul. Stadionowa 4,
Gołdap

80 zł

za Dobę

Ocena: Brak

Moroszka - Domki letnisk...

Krótka 7,
Władysławowo

100 zł

za Osobę

Ocena: Brak

Apartamenty Pod Kosarkam...

Ul. Skotnicka 87a,
Szczawnica

200 zł

za Dobę

Ocena: Brak


Rekordzista jest zaskoczony, że udało mu się zrobić coś takiego, bo w życiu się tego nie spodziewał. Po prostu malował ją, malował, malował i… tak dalej. Aż nagle okazało się, że piłka jest wręcz gigantyczna. Mówi również, że ludzie z najróżniejszych krajów przyjeżdżają do niego specjalnie, aby dodać chociaż jedną warstwę farby. Pan Michael zapewnia, że niezależnie od pogody choć raz dziennie ją maluje. Pierwszy raz zrobił to w 1977 roku. Być może teraz tych warstw jest znacznie więcej, ponieważ podane wymiary były takie 8 lat temu!

Sprawdź także: największa znana gwiazda

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0