Największa dynia na świecie

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 19-06-2019

ocena: 0     skomentuj

giantpumpkinman.com

Wielu ludzi pasjonuje się uprawą warzyw i owoców. Niektórzy idą jednak ze swoją pasją krok dalej. Dzięki swoim wyjątkowym okazom zdobywają popularność. Tak jak w przypadku wyjątkowo efektownych ogromnych dyni.

W 2017 roku oficjalnie został pobity rekord Polski w kategorii największa dynia. Na festiwalu w Krapkowicach dokonano komisyjnego ważenia największych okazów. Okazał się, że wyhodowana przez pana Dominika Kędziaka jest cięższa od poprzedniej rekordzistki – Adelajdy, która ważyła prawie 650 kilogramów. Matyldzie udało się pobić ten rekord z olbrzymim zapasem – największa dynia w Polsce ważyła aż 839,8 kg.

Matylda na międzynarodowym podwórku musi jednak uznać wyższość dyni, którą wyhodował Belg  -Mathias Willemijns. Jego rekordowe warzywo ważyło ponad tonę. Oficjalne ważenie wskazało dokladnie 1190,49 kg. Wszystko wskazuje na to, że decydujące przy wyhodowaniu aż tak ogromnej dyni były warunki atmosferyczne, a zwłaszcza gleba i ilość opadów, które pozwoliły na powstanie tego prawdziwego kolosa.

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage