× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Bramka strzelona z największej odległości

Redakcja Pinbook | 09-05-2019 | skomentuj

Bramka strzelona z największej odległości

sportskeeda.com

Oceń


2 listopada 2013 roku w ramach rozgrywek angielskiej Premier League zmierzyły się ze sobą drużyny Southampton i Stoke City. Barw Świętych bronił wówczas od pierwszej minuty polski bramkarz – Artur Boruc. Musiał on jednak już w 12 sekundzie meczu wyjmować piłkę z siatki. Bramkarz Stoke – Asmir Begović  - wybijając piłkę z własnej bramki przyłożył do tego wyjątkowo dużo siły. Porywisty wiatr zmienił trajektorię lotu futbolówki i ta zaskoczyła Boruca.

  Zobacz także  


Po dokładnej analizie okazało się, że piłka przeleciała dystans 91,9 m. Rekord ten pozostaje do dziś niepobity w oficjalnym spotkaniu.  Kuriozalna sytuacja spotkała się zarówno ze złością, jak i rozbawieniem kibiców. Co ciekawe, obaj „zamieszani” w rekordową bramkę panowie reprezentują obecnie barwy jednego klubu. Są oni reprezentantami AFC Bournemouth, w którym toczą rywalizację o pozycję pierwszego bramkarza.

Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz