× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


FCEUX – darmowy emulator NES/Pegazus

Redakcja Pinbook | 01-07-2019 | skomentuj

FCEUX – darmowy emulator NES/Pegazus

Oceń


Współcześni gracze najczęściej sięgają po najnowsze produkcje, które zachwycają grafiką, detalami i zaawansowaną rozgrywką. Wielu z nich tęskni jednak za starymi, prostymi produkcjami, które w latach dzieciństwa dostarczały im godziny niezapomnianej rozrywki i zabawy. Doskonałym przykładem jest konsola NES (Nintendo Entertainment System), której klon pod nazwą Pegasus cieszył się ogromną popularnością między innymi w Polsce. Do dziś nietrudno znaleźć entuzjastów produkcji takich jaki Super Mario, Contra, Bomberman czy Duck Hunt. Dzięki rozwojowi technologicznemu gracze są w stanie uruchomić na swoich komputerach emulatory gier z NES i Pegazusa. Jednym z najpopularniejszych programów tego rodzaju jest FCEUX, który pobrać możemy całkowicie za darmo.

  Zobacz także  


Jakie funkcje proponuje FCEUX?

FCEUX to program, który przede wszystkim umożliwia uruchomienie starych gier z popularnych konsol na naszym komputerze osobistym. Wiele opcji pozwala między innymi na niemal dokładne odwzorowanie rozgrywki z lat świetności Pegazusa. Znacząca zaletą programu jest brak konieczności instalowania go na dysku. Podczas konfiguracji aplikacji, użytkownik ma możliwość dostosowania sterowania, przyspieszeń sprzętowych i innych opcji dodatkowych. FCEUX oferuje także możliwość wykonywania zrzutów ekranu, którymi możemy dzielić się ze znajomymi i innymi pasjonatami starszych gier. Program pobrać można na przykład ze strony producenta.  W co można zagrać dzięci FCEUX? Warto sprawdzić listę TOP 10 gier na Pegasus.

Wszystko na temat: