× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Szczyrk

Noclegi i hotele Szczyrk. Atrakcje turystyczne i opinie o obiektach !

Redakcja Pinbook | 27-12-2019 | skomentuj

Szczyrk

Oceń


To niewielkie miasto usytuowane na południe od Bielska-Białej, w dolinie Żylicy, w Beskidzie Śląskim na Żywiecczyźnie. Administracyjnie należy do powiatu bielskiego, w województwie śląskim. To miejscowość o charakterze turystyczno-wypoczynkowym, rozwijająca się w tym kierunku już od końca pierwszej wojny światowej. Dziś znane jest głównie jako kurort narciarski. Stanowi jedno z najpopularniejszych miejsc tego typu w naszym kraju. Znajduje się tam Ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu, Ośrodek Czyrna-Solisko, czarna trasa narciarska na zboczu Beskidka, Kompleks Narciarski "Biały Krzyż", Kompleks skoczni narciarskich Skalite oraz Jaskinie: Lodowa, Salmopolska, Malinowska i w Klimczoku. Co roku odbywają się tu również liczne imprezy kulturalne i sportowe. Okoliczne szczyty to m.in. Skrzyczne, Malinowska Skała, Magura, Klimczok.

Noclegi Szczyrk

Jako nakierunkowane pod kątem turystów miasto, Szczyrk może poszczycić się bardzo rozbudowana bazą noclegową. Znajdziemy tu szereg hoteli, pensjonatów, domów wczasowych i wypoczynkowych, kwatery prywatne, schroniska i pola kempingowe. Każdego roku powiększa sie ilość przyjeżdżających turystów, lecz zwiększa się też ilość miejsc noclegowych. Ceny w trakcie sezonu wzrastają, lecz tutaj trwa on zimą, kiedy panują najlepsze warunki do narciarstwa. Zaplanuj swoją podróż do Szczyrku z Internetową Bazą Noclegową i uniknij rozczarowań.


Wszystko na temat: