× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Augustów

Noclegi i hotele Augustów. Atrakcje turystyczne i opinie o obiektach !

Redakcja Pinbook | 27-12-2019 | skomentuj

Augustów

Oceń


To liczące 30 tysięcy mieszkańców miasto otoczone Puszczą Augustowską. Usytuowane jest w zachodniej części Równiny Augustowskiej na Pojezierzu Litewskim, nad brzegiem rzeki Netta. Administracyjnie jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej i powiatu augustowskiego, leżacego w województwie Podlaskim. Augustów leży na terenie Zielonych Płuc Polski, zaś w jego granicach znajduje się rezerwat przyrody Brzozowy Grąd oraz część rezerwatu Stara Ruda. Na terenie miasta znajdziemy wiele ciekawych obiektów w tym wpisany do rejestru zabytków urbanistyczny układ miasta z XIV - XIX wieku. Najważniejszym zabytkowym budynkiem jest jednak Kanał Augustowski z XIX wieku, z oryginalnymi śluzami Przewięź i Swoboda. Wokół Augustowa pełno jest pereł krajobrazowych oraz jezior, które stanowią znakomity punkt do uprawiania turystyki wodnej.

Noclegi Augustów 

Augustów to miasto nakierunkowane turystycznie. Zarówno w samej aglomeracji jak i bliskiej okolicy znajdziemy wiele baz noclegowych w postaci hoteli, pensjonatów, domów wczasowych i ośrodków wypoczynkowych, kwater prywatnych i pól kempingowych czynnych w sezonie letnim. Liczba turystów zwiększa się każdego roku, lecz odpowiednio wcześniejsze zaplanowanie pobytu z wykorzystaniem Internetowej Bazy Noclegowej pozwoli nam uniknąć rozczarowań i zaskoczenia spowodowanego podwyższoną w sezonie ceną.

 

 


Wszystko na temat: