× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Jak szybko nauczyć się języka obcego?

Redakcja Pinbook | 26-06-2019 | skomentuj

Jak szybko nauczyć się języka obcego?

Oceń


Żyjemy dziś w świecie bez granic, dlatego tak ważna jest znajomość języków obcych. Dzięki nim bez problemu będziemy porozumiewać się za granicami naszego kraju, obejrzymy film w oryginale  i znajdziemy lepiej płatną pracę. Język angielski dziś jest absolutną podstawą, nic więc dziwnego, że często zastanawiamy się nad możliwością szybkiego opanowania innego języka obcego. Jak skutecznie nauczyć się nowego języka? To prostsze niż się wydaje, szczególnie, że do dyspozycji mamy chociażby internet. 

  Zobacz także  


Wybierz język!

Jednym z podstawowych błędów jest próba uczenia się kilku języków obcych jednocześnie. Znacząco utrudnia to cały proces i wprowadza chaos do naszych poczynań. Na samym początku wybierzmy więc jeden język obcy, którego chcemy zacząć się uczyć. Jak go wybrać? Najlepiej jest kierować się zainteresowaniami – o wiele łatwiej przyjdzie nam nauka języka, który związany jest z bliską nam kulturą. Francuski okaże się świetny dla miłośników Paryża, pasjonatów kultury rosyjskiej przekonać może niecodzienny alfabet. Na tej podstawie postarajmy się określić, czego chcemy się nauczyć.

Słówka, słówka, słówka!

Nie da się nauczyć języka bez poznania chociażby podstawowego słownictwa. Ucząc się zaledwie jednego dziennie po roku otrzymamy już ponad 350 słów, a przecież przyswojenie nawet 5 dziennie nie powinno stanowić żadnego problemu. Słówek możemy uczyć się na własną rękę lub korzystając z internetu. W sieci znajdziemy mnóstwo poradników i zbiorów wyrazów, które podzielone są na kategorie znaczeniowe. Z pomocą przyjść mogą także aplikacje na smartfony i kursy online. Niektóre z nich będą nawet śledzić nasze postępy i przypominać o systematycznej nauce. 

  Zobacz także  


Pisz i słuchaj!

Dobre rezultaty w nauce nowego języka może dać otoczenie się nim. Wybierz repertuar muzyczny i postaraj się osłuchać ze słówkami, akcentem i dynamiką języka. Postaraj się zapisywać słówka lub nawet całe zdania – w ten sposób o wiele łatwiej zapamiętasz zasady gramatyczne i składniowe. Niedocenianym sposobem jest też czytanie w obcym języku. Nie przejmuj się, że nie rozumiesz wszystkiego. Jest to zupełnie normalne, szczególnie na początku. Przecież dopiero się uczysz!

Rozmawiaj w języku obcym!

Najłatwiej jest się nauczyć języka regularnie rozmawiając z kimś, kto się nim posługuje. Może to być nasz znajomy świetnie władający innym językiem lub obywatel innego kraju. Dość często w większych miastach organizowane są wydarzenia, podczas których możemy porozmawiać w wielu językach i podnieść swoje umiejętności na zupełnie nowy poziom. Jeśli nie mamy możliwości regularnej rozmowy z kimś nam znanym, postarajmy się konwersować w sieci. Dzięki temu błyskawicznie podniesiemy poziom znajomości języka i poznamy nowych ludzi.

Nie bój się popełniać błędów!

Ludzie uczący się nowych języków boją się w nich rozmawiać. Obawiają się błędów, których jednak nie sposób się ustrzec. Są one zupełnie naturalne w procesie przyswajania nowego języka i pozwalają unikać pomyłek w przyszłości. Na własnych błędach można nauczyć się najwięcej – to uniwersalne stwierdzenie ma zastosowanie także w nauce języków. Nie bój się więc przeszkód i zacznij naukę już dzisiaj
Wszystko na temat: