"Shallow" Lady Gagi plagiatem?! Dostała już pozew...

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 12-08-2019

ocena: 5     skomentuj

Co i rusz słychać o tym, że jakaś gwiazda dopuściła się splagiatowania utworu kogoś, kto nie był tak znany jak ona. Często doprowadza to do batalii sądowych i zapowiada się, że i tak będzie tym razem. Okazało się bowiem, że piosenka „Shallow, z filmu z Lady Gagą i Bradleyem Cooperem „Narodziny gwiazdy”, jest plagiatem. Prawdopodobnie autora oryginalnej wersji – Steven Ronsen – bardzo dotknął fakt, że jego piosenka nie była tak sławna, a ta wykonywana przez Gagę i Coopera została nagrodzona statuetką Grammy i otrzymał Oscara w kategorii Najlepsza piosenka.

Za cały hit odpowiada Lady Gaga, Andrew Wyatt, Anthony Rossomando i Mark Ronson. Wokalistkę pozwał Steven Ronson, uznając, że to plakat jego utworu z 2020 roku, który nosi tytuł „Almost”.

Sprawdź także: Soundtrack ze Stranger Things

Muzyk twierdzi, że wcześniej zgłaszał się do twórców i wysłał im oficjalny raport muzykologa i profesora, którzy wskazali znaczne podobieństwa w obrębie tempa, melodii, rytmu i harmonii. Prawnicy Lady Gagi nie dostarczyli jednak żadnej odpowiedzi, nie dostał również opinii innego muzykologa i twierdzą, że oskarżenie nie ma żadnych podstaw.

Ciekawe jak zakończy się cała sprawa, ale aktualnie żyje nią cały Internet. Czy Wy słyszycie podobieństwa?

Oryginał:

Plagiat:

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 5 (1 głosów)

5 (1 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage