Męskie Granie 2019 - kiedy i kto zagra? Przegląd hitów Męskiego Grania na przestrzeni 10 lat!

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 12-07-2019

ocena: 0     skomentuj

youtube.com

Męskie Granie w tym roku to już dziesiąta, jubileuszowa, edycja tego niesamowitego koncertu. W 10 lat zyskał niesamowitą sławę i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń. Wszyscy z niesamowitą ciekawością czekają na kolejny singiel, który wypuszcza Męskie Granie Orkiestra. Co roku są to inni wokaliści, inne pomysły, różnorodne brzmienia. Dowodem tego, że i tegoroczne zaproszenie muzyczne, jakie wysłali do nas Nosowska, Organek, Zalewski i, pierwszy raz, Igo, było skuteczne jest to, że bilety wyprzedawały się w zawrotnym tempie i ustanowiono dodatkowy dzień koncertu – w Żywcu, 24 sierpnia. Ale oprócz tego czeka nas jeszcze koncertowanie w innych miastach.

Poniżej cały spis koncertów:

13 lipca – POZNAŃ
20 lipca – KRAKÓW
27 lipca – GDYNIA
03 sierpnia – WROCŁAW
10 sierpnia – KATOWICE
17 sierpnia – WARSZAWA
23 sierpnia – ŻYWIEC
24 sierpnia – ŻYWIEC

Oprócz gwiazd, o których już mówiliśmy powyżej, będzie można posłuchać m.in. Darii Zawiałow, Marii Peszek, Korteza, Bitaminy, Natalii Przybysz, O.S.T.R czy Mroza. W każdym mieście coś dobrego! Warto więc zajrzeć do zakładki „line-up” na oficjalnej stronie Męskiego Grania.

Jeśli komuś udało się wyszarpać bilet lub dwa – gratulujemy, bo nie było to łatwe. Pozostaje wam życzyć niesamowitej zabawy.
Właśnie – życzenia. Życzenia to dobre słowo, które silnie łączy się z piosenką, która jest tegorocznym hitem przewodnim Męskiego Grania, czyli „Sobie i Wam”. W niej artyści życzą nam samych cudowności.

Życzymy sobie i wam, by nas było stać
Na święty spokój
Szczęścia ile się da, miłości w bród
Mądrych ludzi wokół

Ale tych hitów dla Męskiego Grania było więcej. Na pewno pamiętamy przynajmniej trzy, ale jest znacznie więcej piosenek, które są warte zapamiętania. Zapraszamy do muzycznej machiny czasu!

Rok 2013 – Jutro jest dziś

Czyli piosenka, w której błyszczy Nosowska i O.S.T.R. Połączenie wspaniałej barwy głosu Kasi, a także mocniejszych rytmów O.S.T.R. To pierwsza piosenka, którą na pewno większość pamięta lepiej niż np. „Wszyscy muzycy to wojownicy”. Posłuchajcie sami.

Rok 2014 – Elektryczny

Mocna, fajna i… elektryczna piosenka od Brodki i Podsiadło. Muzykę skomponował Andrzej Smolik, a tekst do piosenki napisała Kasia Nosowska. Przyjemne w odbiorze, prawda?

Rok 2016 – Wataha

Panowie na posterunku! Organek, Podsiadło i O.S.T.R. Jak to wszystko pięknie ze sobą zagrało. Te gitary, mocniejsze brzmienia, te głosy… Nie da się o niej zapomnieć i przejść obojętnie obok.

Rok 2017 – Nieboskłon

Strzelaj w Nieboskłon! Rogucki, Organek i Brodka. W końcu znowu Brodka! Te wokale, które są lekko chropowate, pięknie przykryła pani Monika. Posłuchajcie sami i oceńcie.

Rok 2018 – Początek

To był przebój! W 2018 roku grano go w każdej rozgłośni radiowej i uznano jednym z najpopularniejszych. Nie da się przejść obojętnie obok takiego trio jakim jest Podsiadło, Zalewski i Kortez. Stawiano, że już nic nie pobije piosenki „Początek”, a jednak nie słychać głosów, że nowa jest gorsza od starej. Jest na pewno nieco inna, ale nadal wpada w ucho i zadowala.

A wy którą piosenkę Męskiego Grania lubicie najbardziej?

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage