Gwiazda odwołała koncert bo walczy o prawa człowieka

Opublikował: Redakcja Pinbook

Data publikacji: 12-07-2019

ocena: 0     skomentuj

Jeddah World Fest to jeden z najbardziej popularnych festiwali w Arabii Saudyjskiej. Odbywa się właśnie w Jeddah, czyli mieście, które położone jest na zachodzie kraju. W tym roku odbywa się on 18 lipca i oprócz mniejszych gwiazd fani z tamtego rejonu mieli zobaczyć Nicki Minaj. Ale nie zobaczą, ponieważ wokalistka postanowiła odwołać swój występ w ramach tego festiwalu.

Nicki Minaj jest znana z tego, że mocno wspiera środowiska LGBT, a pewne grupy amerykańskie zaczęły mocno na nią naciskać, aby podjęła inną decyzję od dotychczasowej, czyli krótko mówiąc – aby odwołała swój występ, ze względu na to, że Arabia Saudyjska jest krajem, w którym nie szanuje się praw kobiet, społeczności LGBT i nie pozwala się na wyrażanie samego siebie. Prawdopodobnie to skłoniło gwiazdę do pochylenia się nad problemem i zrezygnowania z występu. Nicki Minaj umotywowała to dokładnie w ten sposób:

Po ostrożnym przemyśleniu zdecydowałam się nie iść do przodu z moim zaplanowanym koncertem na Jeddah World Fest. Podczas, gdy nie chcę niczego bardziej, niż dać koncert dla moich fanów w Arabii Saudyjskiej, po lepszym wyedukowaniu się na temat problemów [tego kraju], wierzę, że to ważne, bym jasno dała świadectwo mojego wsparcia dla praw kobiet, społeczności LGBT i wolności ekspresji.
-cyt. Nicki Minaj, eska.pl

Czy gwiazda spotka się w związku z tym z jakąś karą finansową? Niewykluczone. Jedno jest pewne – postąpiła zgodnie ze swoimi przekonaniami i sukcesem, i to chwali się najbardziej!

Oceń artykuł:
  • Średnia ocena: 0 (0 głosów)

0 (0 głosów)

Komentarze do artykułu: 0

Podoba Ci się artykuł?
Polub nasz fanpage