Rock, heavy metal - koncerty, wydarzenia, płyty, wykonawcy i wiele innych

Rock to z angielskiego „kołysać się”. Jest to gatunek muzyki rozrywkowej, który powstał w połowie XX wieku w Stanach Zjednoczonych. To ogólna nazwa dla gatunków, które „ocierają” się o rock’n’roll, ale także rhythm and blues i blues. Rock jest kompletnie szalonym gatunkiem muzyki – ma bardzo dużo podgatunków, w których tworzą najróżniejsi artyści. Wiadomo na czym opiera się rock – na mocnych brzmieniach, które płyną zarówno z gitar (elektrycznych i elektrycznych basowych), a także perkusji. Mają wyraźnie zarysowany wokal, który brzmi trochę jak bluesowy. Ciężko jednak jednoznacznie stwierdzić jaki jest rock, ponieważ mnogość tego, jak tworzą poszczególni artyści jest nie do określenia w kilku słowach i zamknięcia w jednym nawiasie.

Muzyka ta tworzona jest przez zespół, więc jest niemalże niemożliwe, aby odtworzyć ją bez udziału wszystkich muzyków odpowiedzialnych za dane utwory.
Tak jak mówiliśmy – różnorodność rocka jest taka, że nie da się jednoznacznie dopasować konkretnego utworu, zespołu czy wokalisty akurat do danego gatunku. To wszystko jest dość arbitralne. Istnieje naprawdę wiele podgatunków rocka – do najgłówniejszych można zaliczyć indie rock i hard rock.

Do najpopularniejszych twórców w gatunku rocka zaliczyć można:

    • Red Hot Chili Peppers
    • U2
    • Linkin Park
    • Oasis
    • The Doors
    • AC/DC

Jest to jeden z najlepiej sprzedających się gatunków muzyki niezmiennie od 1950 roku.