× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Tragiczny bilans

Setki wypadków na drogach podczas Świąt Bożego Narodzenia

Redakcja Pinbook | 30-12-2019 | skomentuj

Setki wypadków na drogach podczas Świąt Bożego Narodzenia

Fotografia poglądowa

Oceń


Święta Bożego Narodzenia już za nami. Był to niezwykle intensywny czas dla służb porządkowych. Tysiące osób podróżowały do domów i bliskich – konieczna więc była wzmożona aktywność chociażby Policji. Mundurowi skupiali się przede wszystkim na głównej bolączce polskich dróg – nadmiernej prędkości. Funkcjonariusze zmuszeni byli także do licznych interwencji związanych z wypadkami i zdarzeniami drogowymi. 

  Zobacz także  


Tegoroczna statystyka prezentuje się lepiej niż ta z zeszłego roku. Nadal nie ma jednak powodów do radości. 

Setki wypadków i ponad 30 ofiar

Tylko od Wigilii (24 grudnia) do soboty (28 grudnia) na polskich drogach doszło do 285 wypadków. W ich wyniku 347 ludzi zostało rannych. Niestety w tym okresie na drogach zginęły 34 osoby. Wciąż zmorą są nietrzeźwi kierowcy – funkcjonariusze zatrzymali niemal 800 jadących na „podwójnym gazie”. Statystyki są nieco lepsze niż rok temu – nadal jednak bezpieczeństwo na drodze wymaga poprawy. Ważna jest świadomość samych kierowców i dostosowanie stylu jazdy do warunków panujących na drodze. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w okresie zimowym, w którym zagrożenie stanowią opady, słaba widoczność i marznąca nawierzchnia. 

Wszystko na temat:

Wiadomości Polska Wypadek samochodowy Święta Bożego Narodzenia Wszystkie tagiDodaj komentarz