× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


TOP5 najlepszych komiksów, które warto przeczytać

Redakcja Pinbook | 12-04-2019 | skomentuj

TOP5 najlepszych komiksów, które warto przeczytać

Oceń


"Relikt przeszłości". Myślą niektórzy na wzmiankę o komiksach. Mają w tym trochę racji, gdyż popularność krótkich obrazkowych historii spadła do poziomu małej niszy. Jeszcze 20 lat temu niemal każde dziecko miało swój ulubiony, rysowany świat i bohaterów, w których przeistaczało się podczas zabaw. Któż z nas nigdy nie udawał Supermana, biegnąc przed siebie z wystawioną ręką. W dzisiejszych czasach komiksów nie czytają już najmłodsi. Stały się one przedmiotami kolekcjonerskimi dla raczej starszych czytelników, którzy z sentymentu powracają do papierowych wersji. Jeśli jednak ktoś nie przepada za czytaniem komiksów, może obejrzeć jakieś kreskówki np. seriale animowane dla dorosłych
Poniżej prezentujemy 5 komiksów, które pomogą nam odbyć sentymentalną podróż w czasie:

  Zobacz także  


5. Thorgal

Tytułowy bohater to gwiezdne dziecko, które wychowuje się wśród wikingów. Przydomek zawdzięcza pozaziemskiemu pochodzeniu. Nie jest on bogiem, ani superbohaterem. Nie posiada żadnych supermocy, jedynie tężyznę fizyczną, intelekt oraz szczęście. Syn gwiazd błąka się po świecie w poszukiwaniu swojego miejsca. Niezłomnie uczciwy Thorgal napotyka na swojej drodze przeróżne przygody, których przebieg lustrujemy z wypiekami na twarzy.
Brutalne sceny i wszechobecny klimat śmierci sprawiają, że nie jest to cykl komiksów dedykowany dla najmłodszych.

4. Asterix i Obelix

Seria autorstwa René Goscinny’ego i Alberta Uderzo. Tytułowi bohaterowie to mieszkańcy małej galijskiej wioski, która jako jedyna opiera się okupacji imperium Juliusza Cezara. Wspomagani są magicznym napojem ich druida – Panoramiksa, który obdarza ich niezwykłą siłą. W tym duecie jest prosty podział ról – Asterix to głowa każdej operacji, a Obelix, jako że jako dziecko wpadł do garnka z magicznym napojem i jest stale obdarzony nadludzką siłą, jest ciężką ręką, której obawia się cały Rzym.

zdj1

3. Valerian

Francuska seria komiksowa z gatunku science fiction autorstwa Pierre’a Christina i Jean-Claude’a Mézières’a. Seria opowiada o przygodach agentów podróżujących w czasie Valerianie, który pochodzi z XXVIII wieku, z Galaxity, stolicy Galaktycznego Imperium Ziemian oraz Laurelinie, także Ziemianki, ale z wieku XI. Piękne wyobrażenia przyszłości i innych światów oraz świetne dialogi, co nie jest takie oczywiste w komiksach, potrafią całkowicie zaabsorbować czytelnika do ostatniej strony.

  Zobacz także  


2. Kaczor Donald

Najsłynniejsza kaczka świata wraz z Myszką Miki i przyjaciółmi, już na zawsze pozostaną ikonami popkultury. Historie z ich alternatywnego do naszego świata zawdzięczamy Waltowi Disneyowi, twórcy filmów animowanych, które stały się inspiracją dla wielu twórców do kontynuowania serii o kaczce i gryzoniu w postaci komiksów. Przez lata powstały dziesiątki wręcz wcieleń dwójki bohaterów, których liczba ciągle rośnie. Detektywi, rycerze, agenci, superbohaterowie… ten duet nie ma ograniczeń.

zdj2

1. Kajko i kokosz

Seria komiksów autorstwa Janusza Christy, która stała się jego najpopularniejszym dziełem. Bohaterami komiksu są tytułowi Kajko i Kokosz, dwaj słowiańscy wojowie, mieszkający w grodzie kasztelana Mirmiła. Ich głównymi wrogami są Zbójcerze pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala, z którymi tytułowi bohaterowie toczą nieustannie spory. Olbrzymia dawka humoru i słowiańskie korzenie czynią z tej serii świetną propozycję dla tych, którzy chcieliby zachęcić swoje dzieci do czytania komiksów.
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz