× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Remigiusz Mróz z nową książką - "Umorzenie"

Redakcja Pinbook | 03-04-2019 | skomentuj

Remigiusz Mróz z nową książką - "Umorzenie"

Oceń


Remigiusz Mróz rozpieszcza swoich fanów. Złośliwi mówią, że jego książki wychodzą szybciej, niż czytelnicy są je w stanie czytać. Przykładem zdającym się potwierdzać te przypuszczenia jest najnowsze dzieło autora – dziewiąty tom serii o Joannie Chyłce. Sam autor, pomimo łatki pisarza dla niezbyt ambitnego czytelnika, osiągnął ogromny sukces. Sam Mróz przyznał ostatnio, że jest zaskoczony swoją popularnością i tym, że pierwszy milion zarobił przed trzydziestym rokiem życia. Media rozgrzało do czerwoności także potwierdzenie związku pisarza z Katarzyną Bondą, polską autorką kryminałów, które zyskały rzeszę oddanych fanów. Nowa książka od pierwszych dni sprzedaży znajduje się na listach bestsellerów polskich księgarni.

  Zobacz także  


Co u Chyłki i Zordona?

Joanna Chyłka to charyzmatyczna adwokat z Warszawy. Zordon, a właściwie Kordian Oryński, to jej aplikant, z którym łączy ją nie tylko nić porozumienia. Przez osiem poprzednich tomów przyzwyczaili oni czytelników do kryminalnych zagadek, zwrotów akcji i nieszablonowych historii. W dziewiątym tomie przed bohaterami stanie wyjątkowo trudne zadanie. W warszawskim mieszkaniu odnaleziono zmasakrowane ciała matki i jej dzieci. W mieszkaniu znajduje się również mąż i ojciec ofiar, który przyznaje się do popełnienia zbrodni. Chyłka, oprócz utworów Iron Maiden i krwawych steków, uwielbia pozornie przegrane sprawy, których się podejmuje. Nie waha się więc podjąć obrony podejrzanego, nawet kosztem swojej kariery. Dodatkowo prześladuje ją widmo śmiertelnej choroby i skomplikowanej relacji z Oryńskim. Jak potoczą się losy bohaterów? Czy Chyłce uda się pokonać przeciwności losu i chorobę, z którą się zmaga? Na te pytania odpowie czytelnikom książka, która dostępna jest w sprzedaży od 13 marca.

Kiedy następna książka?

Póki co nie znamy oficjalnych planów wydawniczych autora. Dotychczasowa konsekwencja pisarza pozwala jednak przypuszczać, że już niedługo zobaczymy nowe książki. Trudno zresztą sobie wyobrazić by porzucił on stworzone przez siebie postaci, z którymi sam jest związany. Spodziewać się możemy absolutnie wszystkiego, szczególnie, że cykle powieści prowadzone przez Mroza zostawiają niemal zawsze szeroką gamę możliwości na rozwój akcji i kolejnych wydarzeń. Pisarzowi nie można odmówić pomysłowości i ogromnego sukcesu, pomimo głosów krytyki jego twórczości.

  Zobacz także  


Czy warto?

Twórczość Remigiusza Mroza wielokrotnie była nagradzana i nominowana w różnych dziedzinach i plebiscytach. Jako polski autor osiągnął on w młodym wieku praktycznie wszystko, co jest do osiągnięcia na krajowym podwórku. Jego thrillery kryminalne i polityczne zyskują coraz szersze grono odbiorców. Angażujące historie i charakterystyczni bohaterowie to cechy charakterystyczne jego twórczości. Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy okazji zapoznać się z twórczością pisarza, to warto dać szansę jego dziełom i wyrobić sobie własną opinię. Czy doczekamy się wspólnej książki Mroza i Bondy? Tutaj zdania są podzielone, a odpowiedzi zdają się nie nadchodzić zbyt prędko.
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz