×

Wyszukaj artykuł


Juwenalia 2019 - już za miesiąc

Redakcja Pinbook | 24-04-2019 | skomentuj

Juwenalia 2019 - już za miesiąc

Oceń


Jak co roku przychodzi zima, a po zimie wiosna...
A wtedy rozpoczyna się też sezon na najważniejsze imprezy organizowane przez uczelnie wyższe i ich studentów. Mowa oczywiście o juwenaliach, czyli wielkich plenerowych festiwali muzycznych, przepełnionych najrozmaitszymi rozrywkami. Oczywiście studencki jest też charakter tych imprez, w końcu bawią się tam ich setki tysięcy każdego roku. Nieważne z jakiego uniwersytetu, politechniki czy akademii, w maju wszyscy stają się uczestnikami ogólnopolskiego wydarzenia.

  Zobacz także  


Niemal każde większe miasto, które ma swoją uczelnię wyższą, ma w kalendarzu conajmniej jeden taki dzień, gdy przepełnione jest energią przyszłych inżynierów, magistrów, doktorów. Niektóre uczelnie mają swoje własne nazwy juwenaliów, na przykład Uniwersytet Warmińsko Mazurski w Olsztynie organizuje je pod nazwą Kortowiada. Jej punktem kulminacyjnym jest zawsze któryś z majowych weekendów, w trakcie którego koncerty grają tylko najpopularniejsi artyści. W 2018r. zagrał tam DJ Antoine, Krzysztof Krawczyk, Happysad i wiele innych. Blisko 100 tys. osób bawiło się tylko na tych jednych juwenaliach.
Koncerty to nie jedyna rozrywka jaka czeka na uczestników. Studenci każdej uczelni co roku wymyślają nowe rozrywki, aby uczynić juwenalia wyjątkowymi. Na czas tych imprez, teren na którym się one odbywają jest objęty innymi obyczajami. Pamiętajmy, że to święto studentów, a więc tradycyjnie wszystko okraszone jest alkoholem. Beer-pong, beer-volleyball, alkoholowe maratony korytarzami akademików to tylko kilka przykładów kreatywności przyszłej inteligencji tego narodu. Oczywiście znajdzie się też coś dla tych, co alkoholu nie piją. Stoiska, na których przedstawiciele rozmaitych scieżek edukacji dzielą się informacjami o swoich studiach i organizują konkursy, to tylko część z możliwych zabaw.
Tegoroczne juwenalia na pewno i tym razem nie przejdą bez echa. Część organizatorów już uchyliła rąbka tajemnicy i podgrzewa atmosferę, zapowiadając podniesienie poprzeczki.
Znamy też już terminy większości z nich.

zdj1

źródło: antyradio.pl

  Zobacz także  


W 2019r. w Warszawie, juwenalia  odbędą się:

Juwenalia Akademii Pedagogiki Specjalnej i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - 9 maja 2019: APSurdalia i MEDykalia odbędą się tego samego dnia.
Juwenalia Akademii Sztuki Wojennej - 9 maja 2019: Impreza studentów Akademii Sztuki Wojennej nazywa się Majowe Wibracje i tak jak APSurdalia i MEDykalia, odbędzie się 9 maja 2019.
Juwenalia Akademii Wychowania Fizycznego i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej - 9 maja 2019: "Pele-mele" czyli juwenalia Akademii Wychowania Fizycznego i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej
Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego - Kampus Główny UW - 10-11, 25 maja 2019: Juwenalia Uniwersytetu Warszawskiego 2019 odbędą się w tym roku w piątek i sobotę, 10 i 11 maja.
Juwenalia Wojskowej Akademii Technicznej - 10-11 maja 2019
Juwenalia MegaWAT 2019 odbędą się wtedy, kiedy Juwenalia Uniwersytety Warszawskiego
Juwenalia Szkoły Głównej Handlowej - 11 maja 2019
Juwenalia Politechniki Warszawskiej - Stadion Syrenki - 17-18 maja 2019
Juwenalia Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego - 24 maja 2019
Juwenalia Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego - 31 maja - 1 czerwca 2019
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz