× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


GRA O TRON - nowy, 8 sezon serialu

Redakcja Pinbook | 27-03-2019 | skomentuj

GRA O TRON - nowy, 8 sezon serialu

Oceń


Nieuchronnie zbliża się data ósmego, i zarazem ostatniego, sezonu Gry o Tron. Serial produkcji HBO od wielu lat stanowi niedościgniony wzór jeśli chodzi o seriale. Przez lata emisji zyskał on rzeszę oddanych fanów, którzy z wypiekami na twarzy oczekują na finał serii.

  Zobacz także  


Fenomen Gry o Tron

Serial powstał na bazie sagi fantasy, której autorem jest George R.R. Martin. Przenosi ona odbiorce do Westeros – krainy targanej intrygami, wojnami i widmem nadchodzącej zimy, która niesie ze sobą powrót istot z granicy fantasy i horroru. Pomimo występowania elementów fantasy – Gra o Tron jest serialem, który wyjątkowo mocno i dosadnie pokazuje ludzkie charaktery. Postacie wykreowane przez świetnych aktorów są kochane lub nienawidzone i wydaje się, że taki cel przyświecał autorowi od początku.

Pierwszy sezon miał premierę w 2011 roku. Od tamtej pory miliony widzów z zapartym tchem śledzą losy bohaterów. Tegoroczny sezon wydaje się więc wyjątkowy, szczególnie, iż jest ostatnim. Już teraz w internecie mnożą się przecieki i fanowskie teorie dotyczące wydarzeń z uniwersum.

Co nowego w Westeros?

8 sezon zawierać będzie tylko 6 odcinków. Fani, początkowo zdruzgotani tą wiadomością, otrzymali zapewnienie, że będą one dłuższe niż miało to miejsce w poprzednich sezonach.  Zakończenie jest ściśle strzeżoną tajemnicą do tego stopnia, że kręconych było kilka alternatywnych zakończeń serii tak, aby zapobiec ewentualnym przeciekom. Aktorzy wcielający się w główne role także pozostają tajemniczy, gdy pyta się ich o zakończenie serii. Zapewniają jedynie, że jest nieprzewidywalne i na pewno zaskoczy widzów.

Premiera pierwszego odcinka ósmego sezonu Gry o Tron będzie miała miejsce 14 kwietnia. Do tego czasu fani muszą uzbroić się w cierpliwość. Reżyserami sezonu są David Benioff & D.B. Weiss, David Nutter oraz Miguel Sapochnik. Czego możemy się więc spodziewać? Na pewno śmierci bohaterów i zaskakujących zwrotów akcji.

  Zobacz także  


Nie tylko dla miłośników fantasy

Gra o Tron już dawno nie jest wyłącznie kojarzona z fantasy i światem smoków czy upiorów, choć te elementy tworzą jej niepowtarzalny klimat. Świat wykreowany przez Martina brutalnie obnaża ludzkie słabości, żądze, pragnienia czy intrygi. Bohaterowie to zawsze postaci charakterystyczne. Ich genialne kreacje sprawiły, że miliony widzów kochają Jona Snow czy piękną królową Daenerys. Skłócone rody walczą od pokoleń w wojnie, której kres położyć mogą nieoczekiwanie upiory z północy. Czy w świetle tych wydarzeń ludzie połączą siły aby wspólnie walczyć z nowym wrogiem? A może wręcz przeciwnie będą starali się wykorzystać chaos dla własnych niskich pobudek?
Gra o Tron to widowisko, w którym na próżno można szukać schematów czy powtarzalności. Seria ta od premierowego sezonu zaskakuje. Fenomenalny scenariusz i gra aktorska sprawiają, że jest to widowisko dla każdego.

Fanów serii nie trzeba namawiać ani przypominać o obejrzeniu ostatniego sezonu. Warto jednak sięgnąć do arcyciekawej historii Westeros jeśli nie mieliśmy ku temu wcześniej okazji. Szczególnie w tym roku, który ma rozwikłać wszelkie zagadki fantastycznego świata.
Wszystko na temat: