× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najlepsze zabawki dla 3-letniego dziecka. TOP 5

Redakcja Pinbook | 22-03-2019 | skomentuj

Najlepsze zabawki dla 3-letniego dziecka. TOP 5

Oceń


Trzyletnie dzieci to maluchy, które już coraz więcej rozumieją i powoli mają nawet swoje ulubione zabawy. Najczęściej należy do nich naśladowanie dorosłych i ich prac – dziewczynki chcą się malować, a chłopcy majsterkować. Chłopcy pragną jeździć samochodzikami, a dziewczynki gotować i zajmować się dziećmi. Zabawek na ten wiek jest bardzo dużo, ponieważ więcej dziecko potrafi i więcej może. Wie już, że małych elementów nie wkładamy do buzi i co do czego służy. Lepiej idzie mu dopasowywanie, dużo mówi, a także jego koncentracja i równowaga są znacznie bardziej rozwinięte. Co więc można zaproponować na prezent dla trzyletniego dziecka?

  Zobacz także  


1. SAMOCHODZIKI COZY

Cozy to wytwór popularnej firmy Little Tikes. Ich samochodziki to prawdziwa frajda dla dzieciaczków od trzeciego roku życia. Istnieją dwie możliwości zabawy – można albo pozwolić dziecku samemu napędzać ruch samochodzika albo zostawić podłogę, aby móc dziecko wozić. Mają przyjazne buźki i jest wiele wzorów do wyboru. Dla dziewczynek świetne będą wzory z wróżką lub biedronką, a dla chłopców z kolei policja czy dinozaur. Jeśli jednak wolą większe samochody – Cozy Truck to coś dla nich. Ten ostatni występuje w dwóch kolorach – dla chłopca granatowo-żółty, a dla dziewczynki różowo-fioletowy.

2. KUCHNIE

Dziewczynki i chłopcy uwielbiają bawić się w kuchni. Gotowanie staje się ich pasją (gdyby tylko wiedzieli jak to wygląda w dorosłym życiu… ;)) i chcą gotować wszystko, wszędzie i częstować tym bliskich. Ale nie zawsze mają takie miejsce, w którym mogą to robić. Dlatego właśnie fajnie zainwestować w jakąś plastikową, w miarę rzeczywistą kuchnię, która dodatkowo zachęci ich do tej zabawy i zagrzeje do dalszego rozwijania się w tym kierunku. Nie ma przecież nic lepszego niż wspierający rodzice. W zależności od tego na jakich funkcjach nam zależy, możemy wybierać w różnych producentach. Little tikes albo Smoby, albo Polesie – ta pierwsza na pewno wytrzyma kilka lat zabaw dziecięcych, druga świetnie imituje dźwięki, a trzecia jest zdecydowanie najtańsza ze wszystkich, ale równie świetna ze względu na ilość akcesoriów. To, co zafundujesz dziecku – zależy od Ciebie.

3. WARSZTATY DO MAJSTERKOWANIA

Chłopcy podpatrują jak dziadkowie, ojcowie i wujkowie co i rusz naprawiają coś w domu. Chcą robić to samo! Warto więc zainwestować w akcesoria do majsterkowania lub całe warsztaty. Rynek zalany jest takimi zabawkami, ale możemy polecić firmę Smoby, która robi najlepsze, najbardziej rzeczywiste akcesoria do majsterkowania na rynku.

  Zobacz także  


4. LALKI

Dzieci chcą się bawić lalkami, ale muszą to być jak najbardziej rzeczywiste zabawki, aby faktycznie wywierały jakieś wrażenie na maluchach. Dlatego można zainwestować w lalkę Baby Born, która jest jak prawdziwe dziecko – robi siusiu, płacze łzami, je, pije i robi kupkę. Oprócz tego, dla jeszcze bardziej wymagających dzieci, doskonałym pomysłem może być Baby Annabell, która z kolei wydaje dźwięki oraz porusza buzią! Niemal jak prawdziwe dziecko. To zachęci maluchy do świetnej, wielogodzinnej zabawy. Dodatkowo zabawa lalkami pozwala im na rozwinięcie swojej emocjonalności.

5. DOMKI

Na rynku wiele jest również wspaniałych domków do ogrodu, które pozwalają na całkowicie kompleksową zabawę. Dzieci mogą mieć poczucie, że to ich najprawdziwszy domek, który mogą po swojemu meblować i aranżować, wedle własnych potrzeb. To dopiero potęguje zabawę! Warto zainwestować w dobry domek ogrodowy żeby mógł sobie stać czy lato, czy zima i by nic się z nim nie działa. Dlatego właśnie polecamy Little Tikes! Mają szeroką ofertę, z której każdy znajdzie coś dla siebie. (Warto sprawdzać u oficjalnych dystrybutorów)

Pomysłów na zadowolenie dziecięcych wymagań jest sporo i zdecydowanie jest z czego wybierać. Warto jednak pomagać w rozwijaniu wyobraźni oraz innych cech, które dziecko nabywa podczas zabawy w naśladowanie. A wy macie jakieś zabawki z tych, które podane są tutaj?
Wszystko na temat: