× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Najczęściej nadawane imiona męskie w 2018 roku

Redakcja Pinbook | 18-06-2019 | skomentuj

Najczęściej nadawane imiona męskie w 2018 roku

Oceń


Wiele słyszało się w 2018 roku o Brajankach i innych imionach, które zostały zapożyczone z anglojęzycznych krajów. Samo to, że niektóre gwiazdy nazywały dzieci imionami zagranicznymi, kazało sądzić, że robi się jakiś niezwykły trend, o którym zaraz będzie głośno. Tymczasem – w kwestii najpopularniejszych imion męskich, które nadawano dzieciom w 2018 roku, niewiele się zmieniło na przestrzeni lat. W pierwszej trójce nadal są te, które były tam w 2017 czy 2016 roku. Jakie imiona znalazły się w rankingu? Przedstawiamy poniżej najpopularniejsze imiona dla chłopców, jakie nadawano w 2018 roku. Dzieci urodziło się w 2018 roku w Polsce ponad 380 tysięcy.

  Zobacz także  


1. Antoni

To najpopularniejsze imię męskie w 2018 roku. Na nadanie takiego imienia swojemu synkowi zdecydowało się 4577 osób. Imię to jest łacińskiego pochodzenia i wywodzi się od rzymskiego rodu Antoniuszy. Oznacza dosłownie „doskonały, wspaniały, wybitny”. Nic więc dziwnego, że uwierzono w magię imion.

2. Jakub

To imię pochodzenia hebrajskiego od słowa aqeb (pięta) lub od skrócenia aramejskiego słowa ja’aqob’el czyli niech Bóg ochrania. To imię popularne co najmniej od kilkunastu lat – nic więc dziwnego, że w 2018 roku nadano je 4398 chłopcom. Mamy wrażenie, że w podsumowaniu 2019 roku po raz kolejny znajdzie się na tej liście.

3. Jan

Imię, które wywodzi się z hebrajskiego, z połączenia słów Jehu (Jahwe) oraz channah (łaska) i w dosłownym tłumaczeniu jest to „cieszący się boską łaską”. Imię to w 2018 roku wybrane zostało dla 4042 chłopców, którzy przyszli na świat.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że te trzy imiona rotują między sobą na przestrzeni kilku lat, jeśli chodzi o popularność imion wybieranych dla chłopców. U dziewczynek widać znaczące zmiany – u chłopców zawsze rządzi właśnie ta trójka.

  Zobacz także  


4. Szymon

W 2018 roku zdecydowano się nadać je 3966 chłopcom. Pochodzi z hebrajskiego, od słów szim on, czyli dokładnie „cieszący się boską łaską”. Nic więc dziwnego, że równie chętnie sięgano właśnie po to imię.

5. Aleksander

Imię to pochodzi od greckiego słowa aleksandros, które jest połączeniem dwóch słów: alekso (bronie się, odpieram atak) oraz andros (mężczyzna, mąż), czyli dokładnie oznacza to obrońcę ludzi, troszczący się o ludzi lub odpierający wrogów. Imię to zdecydowało się nadać swoim dzieciom 3675 osób.

W dalszej części listy znalazły się takie imiona jak:

6. Franciszek - 3435
7. Filip - 2998
8. Wojciech - 2923
9. Mikołaj - 2877
10. Kacper - 2720
Wszystko na temat: