× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


Chroniczne zmęczenie - nie bagatelizuj problemu

Redakcja Pinbook | 10-04-2019 | skomentuj

Chroniczne zmęczenie - nie bagatelizuj problemu

Oceń


Wielu z nas doskwiera notoryczne zmęczenie, spowodowane brakiem snu, stresującym trybem życia lub ubogą w wartości odżywcze dietą. W większości przypadków wystarczy trochę bardziej skupić się na swoim trybie życia, a energia wróci nam z dnia na dzień. Niektórym z nas, szczególnie tym w dojrzałym wieku, poczucie braku sił odbiera chęci do działania przez długi czas i mimo podejmowanych działań, nie czują oni przypływu sił.
Co zrobić w takim przypadku?
Przede wszystkim zalecamy wizytę u lekarza, gdyż nasze zmęczenie może być symptomami różnych schorzeń, takich jak:

  Zobacz także  


Anemia

Spowodowana zwykle niedoborem żelaza. Jego brak powoduje niedotlenienie komórek organizmu, co skutkuje zmęczeniem i sennością. Osoby cierpiące na tą chorobę skarżą się również na bóle głowy, kłopoty z koncentracją i rozdrażnienie.

Niewydolność serca

Jej powodem może być choroba, którą przechodzimy lub nie wyleczyliśmy jej do końca np. grypa. Kiedy nawet lekki wysiłek męczy nas jak intensywne ćwiczenia, to znak, że powinniśmy jak najszybciej udać się do specjalisty i rozpocząć leczenie.


Niedoczynność tarczycy

Częste uczucie zimna, pogorszenie sprawności umysłowej, kondycji mięśni i kości to jedne z objawów zaburzeń gospodarki hormonalnej spowodowanej niedoczynnością tarczycy. Nieleczenie tej choroby znacznie zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę wieńcową, a więc nie ma żartów.

  Zobacz także  


Choroby nerek lub wątroby

Takie schorzenia często rozwijają się po cichu, bez większych nasileń objawów na nie wskazujących. Warto wykonać badania krwi na obecność Wirusowych Zapaleń Wątroby oraz przeciwciał anty-HCV, zwłaszcza jeśli przed rokiem 1992 byliśmy hospitalizowani. Warto wykonać również test moczu, celem sprawdzenia pracy nerek i ewentualnego wykrycia nieprawidłowości.

Niekiedy przyczyna jest dużo prostsza

Niekiedy przyczyna leży w czymś na pozór niewinnym, czego nie podejrzewalibyśmy o wprawianie nas w złe samopoczucie. Jedną z tych rzeczy może być kawa, którą spożywamy wielokrotnie w ciągu dnia. Przyjmowanie jej nadmiernych ilości wypłukuje z organizmu magnez oraz inne minerały, efektem czego prowadzi do odwodnienia, a to osłabia naszą kondycję.
Wiecznie zmęczonym i pozbawionym energii proponujemy zatem kilkudniowy detox od kawy i kofeiny.
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz