× Biznes i Praca Dom i Ogród Finanse i Ubezpieczenia Gry Gwiazdy Kobieta i Dziecko Kuchnia Kultura i Rozrywka Moda i Odzież Motoryzacja i Transport Nauka i Edukacja Programy i aplikacje Reklama i Marketing Rekordy Sport i Rekreacja Szokujące historie Technologia i Internet Telewizja Turystyka i Rekreacja Uroda i Zdrowie Wiadomości Związki i Seks Życzenia
Ezoteryka Kino Lotto Radio
×

Wyszukaj artykuł


6 trików dzięki którym ludzie odrazu cię polubią

Redakcja Pinbook | 10-09-2019 | skomentuj

6 trików dzięki którym ludzie odrazu cię polubią

Oceń


Pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. Szczególnie dlatego, że można zrobić je tylko raz. Mamy dokładnie od 7 do 11 sekund, aby ktoś nas zaakceptował lub nie. Co więcej, pierwsze wrażenie zostaje z nami, aż przez 6 kolejnych miesięcy i ciężko je zmienić. Dlatego najlepiej jest przygotować się odrazu, zanim jeszcze kogoś poznamy i nauczyć się kliku prostych trików. Mogą się one okazać przydatne szczególnie w sytuacji rozmowy kwalifikacyjnej, czy ważnego spotkania biznesowego, ale też w codziennych sytuacjach życiowych.

  Zobacz także  


Właściwa postawa

Język ciała jest jednym z najważniejszych elementów pierwszego wrażenia. Dlatego tak ważna jest świadomość swojego ciała. Szczególną uwagę zwróć na to, czy się nie garbisz, nie zasłaniasz ust, czy zaciskasz dłoni. Druga osoba, może odczytać to jako gesty jako wyraz wrogości, czy niskiego poczucia własnej wartości. Na przykład zbyt wysoko uniesiona głowa może zostać zinterpretowana jako wyraz arogancji. Dlatego najlepiej jest zachowywać się naturalnie, zachowując przy tym otwartą postawę.

Kontakt wzrokowy

Jedynym z najczęściej popełnianych błędów podczas pierwsze spotkania z nowo poznaną osobą jest unikanie kontaktu wzrokowego. Może to zostać odebrane jako brak szczerości, pewności siebie czy zainteresowania drugą osobą. Nie oznacza to, że należy odrazu obsesyjnie wpatrywać się w drugą osobę. Ważne jest jednak, żeby patrzeć mu w oczy przez 5 do 7 sekund i pokazywać tym, że słuchamy co ma do powiedzenia. Dzięki temu będziemy uważani za osoby pewne siebie, wiarygodne i zainteresowane drugą osobą.

Uśmiech to podstawa

Wydaje się, że ta rada jest banalna, dlatego tym bardziej należy o niej pamiętać. Według badań na grupie 100 osób, którym pokazano zdjęcie kobiety w różnych pozycjach i z różnym wyrazem twarzy. Okazało się, że największą sympatię wzbudziła osoba, która na zdjęciu się uśmiechała. Postawa jej ciała w tym przypadku nie miała znaczenia.

Sprawdź również: Jak przygotowana kawa jest najzdrowsza? 

  Zobacz także  


Powitanie jest ważne

Pierwszą rzeczą, którą robimy gdy ktoś poznajemy jest uściśnięcie dłoni. Uścisk nie powinien być, ani zbyt słaby, ani za mocny. Warto wtedy także się odezwać i powiedzieć na przykład „miło Cię poznać” i powtórzyć imię danej osoby. To nie tylko dobry sposób na zapamiętanie imienia, ale także na okazania zainteresowania i szacunku.

Głos jest ważniejszy niż słowa

Naukowcy odkryli, że nowo poznana osoba zwykle bardziej zwraca uwagę na to w jaki sposób mówimy, niż na to co mówimy. Najlepiej kojarzy się głos, który jest głęboki, dźwięczny i spokojny.

Niech druga osoba trzyma w dłoni coś ciepłego

Jest to zaskakująca porada, badania wykazały jednak, że działa. Najlepiej jeśli jest to na przykład kubek z ciepłą kawą lub herbatą. Osoba, która trzyma w dłoni coś ciepłego podczas oceniania postawy drugiego człowieka jest bardziej skłonna uznać kogoś za bardziej serdecznego i przyjacielskiego.

Sprawdź również: Od tych produktów tyjesz! 
Wszystko na temat:

Wszystkie tagiDodaj komentarz